Anasayfa / Genel / Çimentaş ve Çimsa TMGD Ziyaretleri

 

Tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı eğitimleri vererek Türkiye’deki tehlikeli madde güvenlik danışmanı ihtiyacının karşılanmasında etkili rol alan İris Şirketler Topluluğu tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı hizmeti ile de firmaların ihtiyaç duyduğu danışmanlık hizmetini de vermektedir. Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmetleri için İris TMGD yi tercih eden Çimentaş ve Çimsa firmalarının TMGD ziyaretleri gerçekleştirildi.

 

Kısaca Çimsa:

Türkiye Çimento sanayisinin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Çimsa, 1972 yılında kurulmuştur. Çimsa bugün, Mersin, Eskişehir, Kayseri, Niğde ve Afyonkarahisar’da bulunan 5 entegre fabrikası, Ankara’da bulunan bir öğütme tesisi, Marmara terminali ve Malatya Çimento Paketleme tesisiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Beyaz çimento alanında dünyanın ilk üç markasından biri olan Çimsa, Hamburg (Almanya), Trieste (İtalya), Sevilla ve Alicante (İspanya), Gazimagusa (KKTC), Köstence (Romanya) ve Novorossiysk’de (Rusya) bulunan terminalleriyle uluslararası bir çimento üreticisidir.

 

Kısaca Çimentaş:

Çimentaş, Ege Bölgesinin ilk Çimento Fabrikası olarak 1950 yılında İzmir’de kurulmuştur.

Günümüzde Çimentaş, üretim kapasitesi açısından Türkiye’nin en büyük çimento grupları arasında yer almaktadır. Çimentaş, stratejik olarak Ege ve Marmara Bölgeleri gibi en büyük iç pazarlarda konumlanmış olduğu gibi, ülkenin doğusunda yer alan Kars ve Elazığ gibi gelişen pazarlarda da yer almaktadır.

İzmir’deki üretim tesisinin Limana olan yakınlığı ihracat pazarlarıı için kayda değer bir maliyet avantajı sağlamaktadır. Çimentaş ‘ın ihracat işinde önder bir konumda olmasının diğer nedeni doğudaki fabrikalarının Irak, Nahçıvan, Azerbaycan ve Suriye gibi komşu ülkelere olan statejik yakınlığıdır.

 

Ziyaretlerimizden kareler:

 

 

Share This