Anasayfa / Neden İris TMGD

 

Türkiye’nin tehlikeli faaliyetler alanında eğitim tecrübesi olan ilk TMGD (Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlığı) eğitim kurumudur.

Başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere, yurdumuzun doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine toplam 14 ilinde eğitim faaliyetlerini sürdüren İris Akademi, edindiği tecrübesi ile tehlikeli madde güvenliği danışmanlık (TMGD) eğitimlerine başlıyor.

Ülkemizde yeni bir kavram olan TMGD (tehlikeli madde güvenliği danışmanlığı), 2015’de birçok kişiye istihdam sağlayacak bir alan. İris Akademi (İris TMGD), tecrübesiyle TMGD kariyerinize zirveden başlamanızı sağlar.

Kursiyerlerimizin gösterdiği ilgi ve talep, bizim daha kaliteli eğitim vermemize ve hizmet kalitemizi sürekli yükseltmemize imkân tanımaktadır.

Eğitim Ciddi ve Güveniir Kurumların İşidir:

İris Akademi kursiyerlerini sadece sınava hazırlamakla değil, büyüklüğü, kazandığı başarı ve kalitesiyle Türkiye genelinde sergilediği hizmet anlayışı, bilinirliği, müşteri memnuniyeti, ciddi ve kurumsal kimliği ve güvenilirliği ile eğitimin ciddi kurumların işi olduğunu kanıtlamıştır.

İris TMGD Mezun Ettiği Kursiyerlerine TMGD Alanında Sayısız İstihdam ve Kariyer İmkânları Sunar:

İris Akademi tehlikeli maddelerin danışmanlık hizmeti verebilecek kuvvetli bir ağa sahiptir. İş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği, işyeri hemşireliği, temel yangın söndürme ve ilkyardım eğitimleri ile sektörü iyi tanıyan ve sektörde iyi tanınan İris Akademi ayrıcalığını taşıyan bir TMGD olmanız mümkün. Aynı eğitim kurumdan TMGD sertifika eğitimini alan sektör çalışanları ile TMGD eğitimi alacak adaylar arasında İris Akademinin sağladığı fiziki iletişim ve sosyal ağlar, sizlerin sektörde öncelikli olarak istihdam edilmenizi sağlar. Ayrıca mezun ettiğimiz TMGD’lerimize yönelik sürdürdüğümüz kariyer planlaması ve ücretsiz danışmanlık hizmetlerimiz kursiyerlerimizin geleceğine ışık tutmaktadır. TMGD ve TMGDE olarak İris Akademi ailemize katılmak, kursiyerlerimiz için ayrıca bir istihdam fırsatıdır. Hali hazırda İris Akademi Eğitim Kurumlarında istihdam ettiğimiz yüzlerce çalışanımızın birçoğu, bizden mezun olmuş kursiyerlerimizdir.

Türkiye’nin En Saygın Akademisyen ve Eğiticileri İris Akademi ile Çalışıyor:

Tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı (TMGD) eğitimi verebilmek için TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının sertifikalandırdığı eğitici belgesine sahip olmak gerekmektedir. Bugün Türkiye’de bu belgeye sahip yaklaşık 180 akademisyen ile hak sahibi Eğitici bulunmaktadır. İris Akademi hem TMGDE kursuna katılmış hem de Bakanlık projesi kapsamında Polonyalı eğitmenlerden TMGDE dersleri almış genç ve dinamik bir ekiple çalışmaktadır. Sektöre yeni adım atacak kursiyerlerimiz bu eğiticilerintecrübe ve bilgilerinden azami ölçüde yararlanmaktadırlar.

İris Akademi Yayınları, Ders Kitapları, Mevzuat Külliyatı, Soru Bankası ve Dokümantasyon Hizmetleri:

İris Akademi kurulduğundan bu yana hep eğitime yatırım yapmış, başarının bedelsiz olamayacağını kavramış, kursiyerlerine ücretsiz olarak verdiği ders kitapları, mevzuat külliyatı, eğitim CD’leri, soru bankası ve konu anlatımlı ders notları ile sektörde bilinirliğini ve kalitesini en üst düzeyde tutmanın haklı gururunu yaşamıştır. Bu anlayış ve ilkeler doğrultusunda, kursiyerleri ile birlikte geleceğe daha güvenle bakan bir camia olarak yoluna devam etmektedir.

Eğitim Kurumlarının Fiziki Koşulları ve Kursiyerlere Sağladığı Konfor:

İris Akademi ailesi ile tanışma fırsatı bulan siz değerli kursiyerlerimizin de takdir edeceği gibi, eğitim kurumlarımızın fiziki ortamı ve konfor koşulları sektörde faaliyet gösteren diğer eğitim kurumları ile kıyaslanmayacak ölçüde birinci sınıf standartlara sahiptir.

Sınıflar TMGD adaylarımızın eğitimini kolaylaştıracak görsellerle donatılmıştır. TMGD kursiyerlerimiz, TMGD olduklarında karşılaşacakları tüm takımları İris Akademide tanıma fırsatı bulacaklar.

İris Uzem ve Çağrı Merkezi Hizmetleri:

İris Akademi bünyesinde faaliyet gösteren İris Uzem birimi, TMGD Eğitim Programının önemli aşamalarından birini teşkil eden uzaktan eğitimin, kursiyerlerimize doğru ve kaliteli bir şekilde verilmesini ve eğitimden beklenen hedeflere ulaşılmasını sağlamaya odaklanmıştır. Ayrıca İris Uzem Çağrı Merkezi uzaktan eğitimin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için görevli personelin eğitim süresince kursiyerlerimize bağlanıp, sorularına cevap verecek, karşılaştıkları sorunları anında çözecek donanım ve altyapıya sahiptir. İris Uzem birimi ile TMGD eğitiminde ilk ve tektir.

İnternet, Sosyal Medya ve Sanal Ortamda da İris Akademi Bir Numara:

Günümüzün vazgeçilmez fenomenlerinden biri olan, kısaca “sanal ortam” olarak adlandırabileceğimiz internet, sosyal medya ve iletişim kanallarında İris Akademiyi takip edebilirsiniz. Bilgi paylaşımı, tartışma, sektöre ilişkin konu ve olayların tartışıldığı form sayfamız, İris Akademiyi tanıtan tanıtım filmimiz, facebook, twitter, linkedin ve youtube kanallarımız ile her an ve her yerde sizlerle birlikteyiz.

Misyonumuz

Misyonumuz Hizmet kalitemizi uluslararası hizmet standartlarına çıkartarak kaliteli hizmetten taviz vermeden hizmetimizi sürdürmek, sürekli gelişen ve geliştiren bir işletme olabilmek.

Yenilik ve değişimi sürekli takip edebilen bilgi çağı insanı sayısını artırmak, bu konuda örnek olmak, yön göstermeyi hedeflemek ve buna ulaşma için atılan adımları da desteklemek. Vizyonumuz sektörde söz sahibi, uluslararası standartlara uygun hizmet sunan, insan ve hoşgörü odaklı, prensipli, titiz, sözünü tutan ve güvenilir bir işletme olmak.

Bu anlayışla İris TMGD ailesi olarak kursiyerlerimize kaliteli bir eğitim vermenin aynı zamanda ülkemizde tehlikeli malların taşınması sırasında gerçekleşen kazaların azaltılması yolunda oldukça önemli bir adım olduğunun bilincindeyiz.

İlkelerimiz

 • Tehlikeli faaliyetler alanında öncü bir sektör olarak, kişilerin TMGD alanında farkındalığını arttırmak.
 • Sektörün yaptıklarını izleyen değil, sektörde ilkleri yapan firma olmak
 • Sektöründe aranılan firma olmak
 • Kendimizi ve bilgilerimizi sürekli geliştirmek
 • Tüm paydaşlarımızın yaşam düzeyini yükselten firma olmak

Politikamız

 • Yasal mevzuatlara uymak
 • Müşteri memnuniyetini sağlamak
 • Hizmetlerimizi zamanında vermek
 • Ekip çalışması ve doğru bilgi alışverişini sağlamak
 • Çalışanlarımızı eğitmek, sürekli gelişmek
 • Çalışanlarımızın ve toplumun iletişim bilincini geliştirmek
 • Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak
 

Share This