Anasayfa / Tehlikeli Maddelerin Güvenliği Konusunda Danışmanlık Hizmetleri

 

Kurulduğu günden beri, ülkemizde tehlikeli faaliyetlerin yönetimi alanında hizmet veren en büyük eğitim kuruluşu olan İRİS Akademi, tehlikeli maddelerin güvenliği konusunda danışmanlık hizmetini firmalara yönelik olarak vermeye hazırdır.

İRİS Akademi ailesi olarak Haziran 2015’de yasal olarak başlayacak olan TMGD bulundurma zorunluluğunda firmalara destek olacak yeterli altyapı ve desteğe sahibiz. Sektörde kazandığımız bilgi ve tecrübe ile firmalara kaliteli ve doğru danışmanlık bilgisi sağlamayı hedeflemekteyiz.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, ülkemizde ilk olarak Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde gündeme gelmiştir. 2010 yılında Türkiye’nin ADR Konvansiyonunu imzalayarak yürürlüğe koymasının ardından 2014 yılından itibaren yerel mevzuat olan Tehlikeli Maddelerin Karayolunda Taşınması Hakkında Yönetmelik kapsamında ADR hükümlerini uygulamaya başlamıştır. Böylece Haziran 2015’ten itibaren yıllık 50 ton ve üzeri miktarlarda tehlikeli maddeleri dolduran, paketleyen, yükleyen, gönderen, taşımacı vs… faaliyetleri gerçekleştiren işletmelerin tehlikeli madde güvenlik danışmanından hizmet alması zorunludur.

Yönetmeliğin kapsamına giren firmalar, tehlikeli maddelerin taşınması, ambalajlanması, doldurulması ve buna benzer işlerde danışmanlık hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirler.

 

Share This